
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1.2 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Supply Current | 2 mA |
| lead free status | Contains Lead |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| operating temperature | -40.0 °C to 125 °C |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SOIC |
| gbw | 1.2 MHz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| input offset drift | 7.00 µV/K |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Input Voltage Noise Density | 35 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Stock: 889
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.21203 | $2.12030 |
| 50 | $0.18704 | $9.35200 |
| 100 | $0.16500 | $16.50000 |
| 500 | $0.14620 | $73.10000 |
| 1000 | $0.11541 | $115.41000 |
